Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobicie z użyciem broni gazowej

Data publikacji 09.10.2012

Policyjne dozory, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe to środki zapobiegawcze, jakie prokurator zastosował wobec 30-letniego Artura C. i 31-letniego Piotra S, po tym jak usłyszeli oni zarzuty udziału w pobiciu dwóch mężczyzn na parkingu w Ryczołku. Artur C. usłyszał jeszcze zarzut nielegalnego posiadania broni gazowej i amunicji, z której strzelił do jednego z pokrzywdzonych. Arturowi C. grozi teraz 8 lat więzienia, a Piotrowi S. kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim tygodniu września na parkingu dla ciężarówek w Ryczołku miało miejsce pobicie jednego z kierowców i mężczyzny dozorującego parking. Policjanci ustalili, że feralnego wieczoru na parkingu pojawiła się grupa pijanych mężczyzn, którzy zaczepili kierowcę ciężarówki i dozorcę. Po tym jak ich pobili, wsiedli do samochodu i uciekli z parkingu. Jeden ze sprawców pobicia strzelił jeszcze do kierowcy z broni gazowej. Wynikiem tego był poważny uraz twarzy i oka mężczyzny.

W wyniku działań pościgowo-blokadowych policjantom udało się namierzyć samochód i zatrzymać sprawców. Do aresztu trafiło czterech ewentualnych sprawców. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, pozwolił prokuratorowi przedstawić zarzut udziału w pobiciu dwóm mężczyznom. 31-letni Piotr S. usłyszał zarzut udziału w pobiciu, natomiast drugi z mężczyzn, którym był Artur C. usłyszał zarzut udziału w pobiciu z użyciem broni gazowej oraz zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji.

Wobec dwójki zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze: wobec Artura C. i Piotra S. policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju, a dodatkowo wobec pierwszego z mężczyzn poręczenie majątkowe. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grożą im kary do 3 i do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Film Pobicie z użyciem broni gazowej

Opis filmu: pobicie, broń, amunicja

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pobicie z użyciem broni gazowej (format flv - rozmiar 1.77 MB)

Powrót na górę strony