Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szajka złodziei rozbita

Data publikacji 30.08.2007

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali szajkę złodziei. Jak wynika z ich ustaleń, mężczyźni zatrudnieni w magazynie jednego z hipermarketów w powiecie piotrkowskim wynieśli towar, którego wartość szacowana jest na co najmniej 100 tys. zł.

W dniach 28 i 29 sierpnia policjanci na podstawie uzyskanych informacji zatrzymali 5 mężczyzn - 4 piotrkowian w wieku od 21 do 39 lat i 32-letniego mieszkańca Łodzi. Osoby te są podejrzewane o dokonanie kradzieży towaru z magazynów jednego z supermarketów na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Cała piątka to pracownicy magazynu: czterech magazynierów i kierowca tira. 

Jak wynika z ustaleń policjantów, magazynierzy wynosili przygotowany na paletach towar i pakowali do tira. Kierowca nie dowoził towaru do sklepu, tylko później dzielił się nim ze wspólnikami. 

Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych policjanci zabezpieczyli duże ilości skradzionego alkoholu, w tym ok. tysiąc litrów drogiego alkoholu, a także artykułów chemicznych, kosmetyków, sprzętu elektronicznego. Z zebranych przez śledczych materiałów wynika, że złodzieje skradli towar o wartości co najmniej 100 tys. zł. Wyceniający obecnie straty przedstawiciel supermarketu szacuje, że mogą one łącznie wynieść nawet pół miliona złotych. 

Zatrzymanym mężczyznom zostaną dziś przedstawione zarzuty przywłaszczenia mienia powierzonego, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci zamierzają wystąpić do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sprawa wciąż jest w troku, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Powrót na górę strony