Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna rozlewnia alkoholu zlikwidowana

Data publikacji 30.08.2007

Nielegalną rozlewnię alkoholu zlikwidowali na warszawskiej Ochocie policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji. Zabezpieczono ponad 700 litrów spirytusu, butelki, etykiety, nakrętki oraz węgiel aktywny służący do odkażenia kilku ton skażonego alkoholu. Zatrzymano 40-letniego mieszkańca okolic Ostrowii Mazowieckiej.

Policjanci w ramach realizacji sprawy dotyczącej zorganizowanej grupy trudniącej się nielegalnym odkażaniem, oczyszczaniem i rozlewaniem spirytusu wpadli na trop miejsca, w którym trwał nielegalny proceder. Wszystko wskazywało na to, że rozlewnia funkcjonowała od kilku tygodni w garażu na opuszczonej działce przy ul. Szczerej. Jak ustalili funkcjonariusze, w tym czasie prawdopodobnie rozlano tam kilkanaście ton spirytusu.

Dzisiaj o 6:30 rano policjanci weszli na posesję. W garażu odkryli nielegalną rozlewnię, a w niej 732 litry spirytusu wartości około 58 tys. zł. Ponadto zabezpieczono zestaw do filtrowania i rozlewania odkażonego alkoholu, ponad 1.700 pustych butelek, etykiety, nakrętki oraz węgiel pozwalający na odkażenie kilku ton skażonego alkoholu. Zatrzymano 40-letniego Andrzeja T. Mężczyznę natychmiast przewieziono do komendy rejonowej Policji na Ochocie. Najprawdopodobniej już jutro zatrzymany usłyszy zarzuty.

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że gotowy wyrób w postaci spirytusu spożywczego rozprowadzany był najprawdopodobniej na warszawskich bazarach i na Stadionu X-lecia.

Powrót na górę strony