Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycili ponad 740 mln papierosów - zostali zatrzymani

Data publikacji 10.10.2012

Policjanci CBŚ, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Chełmie i Izby Celnej w Katowicach, zatrzymali członka międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem papierosów na dużą skalę. Jak ustalili śledczy, przestępcy mają na koncie co najmniej 140 przemytów, podczas których przeszmuglowali ponad 740 milionów sztuk papierosów. Nielegalny proceder przyniósł przestępcom około 240 milionów złotych zysku.

Do zatrzymania mężczyzny doszło kilka dni temu w Pszczynie. Było ono wynikiem wspólnych działań funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego, Straży Granicznej w Chełmie oraz Izby Celnej w Katowicach. Zatrzymany 49-latek był członkiem międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem papierosów na dużą skalę. Podczas przeszukań miejsc, w których przebywał oraz prowadził działalność, mundurowi zabezpieczyli pół miliona papierosów pochodzących z przemytu.

Jak ustalili śledczy, przestępcy działali od 2005 roku. Na swoim koncie mają co najmniej 140 przemytów, w trakcie których przeszmuglowali ponad 740 milionów sztuk papierosów. Nielegalny proceder przyniósł przestępcom około 240 milionów złotych zysku.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli luksusowe samochody oraz znaczną ilość gotówki.

Jest to już 12 podejrzany zatrzymany w tej sprawie. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Apelacyjna w Lublinie. Jak zapowiadają śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy i planowane są kolejne zatrzymania.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony