Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta ministra SWiA i Komendanta Głównego Policji

Data publikacji 30.08.2007

Minister spraw wewnętrznych i administracji Władysław Stasiak spotkał się w dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku z dzielnicowymi i policjantami ogniw patrolowo-interwencyjnych podlaskiego garnizonu. Ministrowi towarzyszyli podsekretarz stanu Jarosław Brysiewicz, komendant główny Policji insp. Tadeusz Budzik wraz z zastępcą do spraw prewencji insp. Arkadiuszem Pawełczykiem.

Na początku spotkania goście zapoznali się ze specyfiką i organizacją służby prewencyjnej na terenie województwa podlaskiego. Zwrócili uwagę na szczególną rolę jaką dzielnicowy odgrywa w kontaktach ze społeczeństwem. 

Ministra i komendantów szczególnie interesowała opinia funkcjonariuszy o tym, co najbardziej utrudnia realizację ich zadań oraz jak w codziennej praktyce wygląda współpraca z innymi służbami. 

Minister SWiA zaznaczył, że dużą część swojej aktywności zawodowej będzie spędzał nie w biurze lecz właśnie na spotkaniach z policjantami. Komendant Główny Policji podkreślił z kolei, że „nikt nie ma patentu na mądrość”, dlatego też pomysły na usprawnienie pracy dzielnicowego powinny wypływać przede wszystkim od samych policjantów.

Powrót na górę strony