Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powoływała się na wpływy w urzędzie

Data publikacji 10.10.2012

Podczas rozmów utwierdzała swoje ofiary w przekonaniu, że posiada wpływy w instytucjach samorządowych i może załatwić mieszkanie z zasobów miasta. Dziś wiadomo, że kłamała, aby wyłudzić pieniądze. 47-latkę podejrzaną o płatną protekcję i oszustwa zatrzymali toruńscy policjanci. Policjanci podejrzewają, że kobieta mogła oszukać co najmniej kilka osób. Może jej grozić kara do 12 lat więzienia.

Wczoraj około południa funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą toruńskiej komendy zatrzymali kobietę podejrzaną m.in. o płatną protekcję. Oszustka zapewniała swoje ofiary o tym, że ma znajomości w urzędzie i może pomóc w przydziale lokalu mieszkalnego będącego w zasobach miasta. W zamian za pozytywne załatwienie sprawy brała od pokrzywdzonych zaliczkę w kwocie kilku tysięcy złotych. Pieniądze oczywiście już nie wróciły do osób, które jej zawierzyły. Jak ustalili funkcjonariusze, oszustka nigdy nie miała żadnych znajomych w jakiejkolwiek instytucji.

Dzisiaj policjanci doprowadzili 47-latkę do toruńskiej prokuratury. Tam usłyszała pięć zarzutów płatnej protekcji i oszustwa. Prosto z prokuratury funkcjonariusze przewieźli kobietę do zakładu karnego, ponieważ okazało się, że to recydywistka poszukiwana przez toruński sąd, a na podejrzanej ciąży wyrok za wcześniejsze oszustwa. Teraz może jej grozić kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony