Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt i policyjne dozory za podrabianie pieniędzy

Data publikacji 12.10.2012

Tymczasowy areszt dla 27-latka z Tychów za podrabianie pieniędzy i policyjny dozór dla trzech mieszkańców Żnina za wprowadzenie fałszywek do obiegu to efekt pracy żnińskich kryminalnych. Producentowi nielegalnych banknotów może grozić kara do 25 lat więzienia, pozostałym - do 10.

Na trop sprawców żnińscy kryminalni wpadli w miniony poniedziałek (8.10). Wtedy też uzyskali informacje, że ktoś w sklepach na terenie Żnina płaci fałszywymi banknotami. Policjanci przyjrzeli się bliżej sprawie. Na podstawie dalszych ustaleń mundurowi wkroczyli jednocześnie do trzech mieszkań zajmowanych przez trzech żninian. U jednego z nich znaleźli 50-złotowy banknot, który po sprawdzeniu rzeczywiście okazał się fałszywką. Cała trójka (28,37,53 l.) trafiła do policyjnego aresztu celem wyjaśnienia sprawy, ponieważ kryminalni wiedzieli, że wszyscy płacili falsyfikatami.

Następnie jak „po nitce do kłębka” funkcjonariusze dotarli do wytwórcy banknotu, którym okazał się 27-letni mieszkaniec Tychów. Tam, policjanci zabezpieczyli fałszywe banknoty oraz sprzęt komputerowy do ich produkcji. Mężczyzna również trafił za kratki. Materiał dowodowy, jaki zebrali śledczy w tej sprawie, dał podstawy do przedstawienia 27-latkowi zarzutów fałszowania pieniędzy, za co grozi nawet 25 lat więzienia. Żninianie natomiast odpowiedzą za wprowadzanie sfałszowanych banknotów do obiegu. Ci mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Już wczoraj (11.10) o losie mężczyzn ze Żnina zdecydował prokurator, oddając ich pod dozór policji.

Producent nielegalnych banknotów dzisiaj (12.10) został doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Tam zapadła decyzja, że trzy najbliższe miesiące spędzi "za kratkami". Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań z uwagi na rozwojowy charakter sprawy.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony