Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolekcjoner broni zatrzymany przez CBŚ

Data publikacji 31.08.2007

Policjanci z bielskiego wydziału Centralnego Biura Śledczego przejęli arsenał składający się z 23 sztuk broni. Policjanci zabezpieczyli m.in. ciężki karabin maszynowy Maxim, trzy ręczne karabiny maszynowe, w tym MG 34 i pistolety maszynowe: „pepeszę”, skorpiona i stena. Zarzuty, które usłyszy właściciel kolekcji będą uzależnione od opinii biegłych, którzy badają znalezisko.

Kilkanaście dni temu funkcjonariusze dowiedzieli się o 50-letnim mieszkańcu Szczecina, który ma w swoim mieszkaniu prawdziwy arsenał. Oficerowie CBŚ pojechali do Szczecina i tam przeszukali mieszkanie mężczyzny. Informacja została potwierdzona - w domu "kolekcjonera" policjanci znaleźli i zabezpieczyli 23 egzemplarze broni:

- 1 ciężki karabin maszynowy Maxim,
- 3 ręczne karabiny maszynowe, w tym MG 34 i DP 28,
- 4 karabinki typu KbkAK,
- 7 pistoletów maszynowych -- w tym PPSz, Skorpion i Sten,
- 3 pistolety P-64, P-83 i Mauser,
- 5 samopałów produkcji własnej wzorowanej na pistolecie Welrod. 

Właściciel tej niecodziennej kolekcji tłumaczył jej posiadanie swoimi zainteresowaniami kolekcjonerskimi, jednakże nie potrafił wyjaśnić policjantom powodów wykonania kilku identycznych samopałów, wzorowanych na jednostrzałowej broni palnej, stosowanej głównie przez grupy dywersyjne.

Zabezpieczona i przewieziona do Bielska-Białej broń skierowana zostanie do specjalistycznych badań, m.in. po to, by zweryfikować jej cechy użytkowe. Od wyniku opinii wydanej przez biegłych ekspertów, uzależniona będzie treść zarzutów, jakie usłyszy "kolekcjoner".

Film Kolekcjoner broni zatrzymany przez CBŚ


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolekcjoner broni zatrzymany przez CBŚ (format flv - rozmiar 1.41 MB)

Powrót na górę strony