Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie fałszywego bombiarza

Data publikacji 13.10.2012

Policjanci zatrzymali 30-latka, który powiadomił o podłożeniu bomby w centrum logistycznym na obrzeżach Kłobucka. Jego namierzenie zajęło funkcjonariuszom kilka godzin. Za wywołanie fałszywego alarmu grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

Wczoraj około 4.30 częstochowscy policjanci otrzymali informację od nieznajomej osoby o podłożonym ładunku wybuchowym w dużym centrum logistycznym na terenie powiatu kłobuckiego. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, strażacy, służby techniczne oraz pogotowie ratunkowe. Ewakuowano blisko 130 pracowników, których ze względu na niską temperaturę umieszczono w specjalnie przygotowanych przez strażaków namiotach. Funkcjonariusze wyznaczyli strefę bezpieczeństwa, wstrzymano ruch ciężarówek przyjeżdżających do centrum logistycznego.

Policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego przeszukali teren hali oraz znajdujące się tam pomieszczenia, w czym pomagał im specjalnie wyszkolony policyjny pies tropiący. Na szczęście żadnego ładunku nie było.

W ciągu kilku godzin od zgłoszenia stróże prawa namierzyli sprawcę fałszywego alarmu. Okazał się nim 30-latek z Częstochowy. Mężczyzna przyznał się do winy. Za popełniony czyn może mu grozić nawet 8 lat więzienia. Częstochowianin może również zostać obciążony kosztami akcji, które mogą sięgać nawet kilkanastu tysięcy złotych.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Zatrzymanie fałszywego bombiarza

Opis filmu: fałszywe alarmy, bomby, ładunki wybuchowe

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymanie fałszywego bombiarza (format flv - rozmiar 7.63 MB)

Powrót na górę strony