Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szajka młodych złodziei zatrzymana

Data publikacji 31.08.2007

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 14–letnią dziewczynkę z Buska–Zdroju, która wspólnie z 20–letnią siostrą i 16–letnim kolegą okradała z pieniędzy skarbonę kościelną w jednym z buskich kościołów.

Z ustaleń buskiej policji wynika, że trójka młodych złodziei została zauważona przez kościelnego w momencie, gdy próbowała za pomocą drewnianego patyka z przyklejoną na końcu gumką wyciągnąć pieniądze z metalowej skarbony kościelnej. Buscy policjanci na podstawie podanych im rysopisów szybko ustalili sprawców kradzieży pieniędzy z kościoła.

Czternastolatka trafiła wczoraj do ośrodka wychowawczego w Radzionkowie. Pozostała dwójka młodych złodziei ukrywa się przez policją. Ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.
Wiadomo, że tydzień temu młodzi złodzieje wyciągnęli z kościelnej szkatuły 20 złotych. Policjanci przypuszczają, że w ten sposób mogli dokonać więcej kradzieży i nie tylko w tym kościele. Gdy zostaną zatrzymani, dorosłej kobiecie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności i wysoka grzywna pieniężna. Ich 16–letni kolega najprawdopodobniej tak jak jego 14–letnia koleżanka trafi do ośrodka wychowawczego.
Powrót na górę strony