Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs PIRO 2012 rozstrzygnięty

Data publikacji 14.10.2012

Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbył się uroczysty finał VI Edycji Konkursu na najlepszego policjanta garnizonu łódzkiego realizującego zadania z zakresu działań minersko – pirotechnicznych. Konkurs został zorganizowany przez Sztab Policji KWP w Łodzi pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. Najlepszym okazał się sierż. szt. Piotr Kowalczyk z Wydziału Konwojowego KWP w Łodzi.

W tegorocznej edycji w eliminacjach powiatowych i miejskich wzięło udział ponad 60 policjantów. Do części finałowej na szczeblu wojewódzkim awansowało 20 policjantów, którzy rozwiązywali test wiedzy składający się z 65 pytań. Do ścisłego finału rozgrywanego na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi awansowało 6 policjantów z najlepszymi wynikami punktowymi. Pirotechnicy mieli do wykonania dwa zadania praktyczne: pierwsze dotyczyło udzielenia pierwszej pomocy osobie leżącej na chodniku, podczas drugiego musieli "rozpoznać" obiekt przed wizytą VIP’a.

O miejscach na podium zadecydowała suma punktów z trzech konkurencji: test wiedzy, udzielanie pomocy, zadanie praktyczne. Ostateczna klasyfikacja przedstawiła się następująco:

1 miejsce – sierż. szt. Piotr KOWALCZYK – Wydział Konwojowy KWP w Łodzi
2 miejsce – sierż. szt. Maciej RUBINKOWSKI -  Wydział Konwojowy KWP w Łodzi
3 miejsce – st. sierż. Grzegorz Pawlak – Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach
4 miejsce – asp. Jacek Sobczyk – KMP w Łodzi
        asp. Szymon Kapuściak – KMP w Łodzi
        asp. Piotr Pawlik – KPP w Zduńskiej Woli

W ceremonii dekoracji najlepszych policjantów wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi – insp. Dariusz Banachowicz, jego zastępca insp. Cezary Popławski, Dyrektor Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP – insp. Michał Stępiński oraz członkowie kadry kierowniczej jednostek garnizonu policji województwa łódzkiego. Uroczystość uświetnili również przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

Podczas tej uroczystości Wicemarszałek Województwa Łódzkiego - Pani Dorota Ryl przekazała na ręce inspektora Dariusza Banachowicza sprzęt ratownictwa medycznego używanego na miejscu nagłych zdarzeń. Zestawy ratownictwa medycznego, zestawy osobiste, koce izotermiczne, namioty samonośne oraz parawany zakupiono za kwotę 200 tys. złotych, która została wyasygnowana z budżetu Województwa Łódzkiego.

Niewątpliwą atrakcją na zakończenie konkursu był pokaz pracy pirotechników z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu, zrealizowany przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi.

(KWP w Łodzi / mw) 

Powrót na górę strony