Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W próbie zabójstwa 19-latkowi pomagała matka

Data publikacji 31.08.2007

Policjanci z komisariatu w Krośniewicach zatrzymali wczoraj matkę wraz z synem podejrzewanych o usiłowanie i podżeganie do zabójstwa. Do zdarzenia doszło 30 sierpnia w godzinach wieczornych przed blokiem mieszkalnym przy ul. Kolejowej w Krośniewicach, a podłożem tragicznych wypadków był najprawdopodobniej konflikt sąsiedzki zakropiony alkoholem.

Nietrzeźwa 48-letnia kobieta wraz z 19-letnim synem bez przyczyny obrzucili wyzwiskami nieletniego syna sąsiadów. Świadkami zajścia byli dwaj starsi bracia chłopca – młodzieńcy w wieku 17 i 19 lat. Obaj ruszyli z pomocą bratu – wówczas pomiędzy rodzeństwem, a podpitym 19-latkiem doszło do rękoczynów. W czasie bójki, której z zapałem przyglądała się matka 19-latka, kobieta podała synowi nóż, którym ugodził on obu braci. Młodzi mężczyźni doznali obrażeń ciała w okolicach klatki piersiowej i brzucha i zostali hospitalizowani. 

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 19-letniego nożownika i jego matkę. Oboje zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – młodzieniec wydmuchał 0,7 promila, jego rodzicielka ponad 2,1. 

19-latkowi najprawdopodobniej zostanie przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa, zaś jego 48-letnia matka może usłyszeć zarzut podżegania do tego czynu. Obecnie oboje przebywają w policyjnym areszcie, a jutro o ich dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd.

Powrót na górę strony