Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczają Air Show 2007

Data publikacji 31.08.2007

W dniach 1-2 września na radomskim lotnisku odbędzie się największa w kraju impreza lotnicza Air Show 2007. Zespoły akrobacyjne, najlepsze samoloty i śmigłowce przyjedzie do Radomia oglądać kilkadziesiąt tysięcy miłośników lotnictwa. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i uczestników imprezy czuwać będzie kilkuset mazowieckich policjantów ze służb prewencji i kryminalnych.

Policyjne patrole będą w rejonie lotniska, osiedlach sąsiadujących z nim oraz na parkingach i drogach dojazdowych. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą kierować wszystkich jadących na pokazy na wyznaczone parkingi. 

Kierowcy jadący na pokazy proszeni są o umieszczenie za przednią szybą białej kartki formatu A-4. Umożliwi to policjantom sprawne kierowanie tych pojazdów na drogi dojazdowe do wyznaczonych parkingów w rejonie lotniska. Pozwoli też na sprawniejszy przejazd przez miasto osób wracających w tych dniach z kończących się właśnie wakacji.

Policjanci przypominają, że na teren pokazów nie wolno wnosić szkła, alkoholu, noży i broni. Na pokazy nie można także zabierać zwierząt domowych. Nie wszędzie można palić, wyłącznie w wyznaczonych miejscach. Opiekunów dzieci policjanci proszą o umieszczenie w kieszonce lub zawieszenie na szyi karteczki z danymi rodziców i numerem telefonu. Zagubione maluchy będą czekały w namiocie, w którym będą dyżurowali funkcjonariusze z Policyjnej Izby Dziecka, a spiker ogłosi przez głośniki komunikat z imieniem i nazwiskiem dziecka.

Powrót na górę strony