Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali kanał przemytu narkotyków

Data publikacji 15.10.2012

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Katowicach, zlikwidowali kanał przemytu narkotyków z Azji do Polski. Śledczy zabezpieczyli blisko 10 tys. działek dilerskich mefedronu o czarnorynkowej wartości około 80 tys. złotych. Dwoje organizatorów przestępczego procederu trafiło do aresztu, a trzecia osoba została objęta policyjnym dozorem. Zatrzymanym grozi nawet 15 lat więzienia.

Pod koniec września, na terenie województwa śląskiego, policjanci Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariusze Izby Celnej w Katowicach zlikwidowali kanał przemytu narkotyków. W trakcie działań wymierzonych w narkobiznes, funkcjonariusze przejęli blisko 10 tys. działek dilerskich mefedronu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej substancji szacowana jest na około 80 tys. złotych. Jak wynika z ustaleń, narkotyk jest niebezpieczny i bardzo szybko doprowadza do uzależnienia.

W ręce stróżów prawa wpadły również dwie kobiety w wieku 19 i 52 lat oraz 24-letni mężczyzna. Zatrzymani są mieszkańcami województwa śląskiego. Śledczy ustalają, gdzie trafiał przemycany z Azji "towar". W tej sprawie prowadzone jest śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Tychach.

Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował dwoje organizatorów przestępczego procederu, a trzecia została objęta policyjnym dozorem. Za przemyt i dystrybucję narkotyków grozi kara nawet 15 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.99 MB)

Powrót na górę strony