Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli broń i narkotyki

Data publikacji 15.10.2012

W ręce śląskich policjantów wpadło trzech mieszkańców Jastrzębia Zdroju podejrzanych o handel narkotykami. W samochodzie, którym podróżowali mężczyźni, kryminalni znaleźli ponad pół kilograma amfetaminy, broń palną i kilkadziesiąt sztuk amunicji. Czarnorynkowa wartość narkotyku szacowana jest na na około 18 tys. złotych. Decyzją sądu dwóch zatrzymanych trafiło do aresztu, a trzeci został objęty policyjnym dozorem.

W nocy na ulicy Wielkopolskiej w Jastrzębiu Zdroju kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej mazdę 323. Samochodem podróżowało trzech mieszkańców Jastrzębia w wieku 20, 21 i 23 lat. Podczas sprawdzenia wnętrza pojazdu policjanci znaleźli w schowku słoik, w którym znajdowało się ponad pół kilograma amfetaminy. Z szacunków wynika, że z takiej ilości narkotyku można by było przygotować przeszło 6 tys.dilerskich działek. Funkcjonariusze zabezpieczyli również  dwa foliowe woreczki z niespełna 3 gramami tego samego narkotyku oraz jeden z blisko gramem marihuany. W samochodzie znajdowała się również broń palną należąca do 20-letniego pasażera oraz 21 sztuk amunicji.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani. Sąd tymczasowo aresztował 20-latka oraz jego o rok starszego kompana, natomiast 23-latka oddał pod dozór Policji. Za handel narkotykami oraz nielegalne posiadanie broni palnej grozi kara do 8 lat więzienia. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

)KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony