Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na policjantów, padły strzały

Data publikacji 31.08.2007

Wczoraj wieczorem policjanci z referatu wywiadowczego komendy miejskiej w Gdańsku pełnili służbę w rejonie pasa nadmorskiego przy ul. Jana Pawła II. Patrolując teren zauważyli pięciu młodych mężczyzn, którzy zachowywali się głośno, wskakiwali na latarnie, przeklinali i zaczepiali przechodniów. Gdy mężczyźni zaatakowali policjantów, ci użyli broni.

Gdy policjanci przystapili do legitymowania mężczyn ci trzymali w rękach butelki wódki. Jeden z nich wyrzucił butelkę na trawnik, używał wulgarnych słów wobec interweniujących policjantów, a drugi zaczął oddawać mocz na trawnik. 

Wobec takiego zachowania policjanci wezwali dodatkowe patrole; czekając na ich przyjazd ustalili kim są mężczyźni. Cała piątka to mieszkańcy Gdańska - 21-letni Radosław S., 29-letni Marcin M. i jego rówieśnik - Sebastian L., 30-letni Filip J. i 27-letni Tomasz C. Okazało się, że Filip J. jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gdańsku. Poszukiwanym okazał się również Radosław S.- on przez komisariat w Nowym Porcie. 

Mężczyźni zachowywali się coraz bardziej agresywnie, jeden z nich zaatakował policjanta kopiąc go i uderzając. Jednocześnie próbował wyciągnąć z jego kabury broń. Widząc to drugi patrolowiec oddał strzał ostrzegawczy w powietrze. Nagle kolejnych dwóch napastników zaatakowało i jego. Po oddaniu kolejnego strzału ostrzegawczego, w sytuacji zagrożenia, policjant strzelił w kierunku jednego z napastników i ranił go w nogę. 

W tym momencie nadjechały radiowozy i zatrzymano wszystkich mężczyzn. Rannego opatrzono na miejscu, następnie karetka przewiozła go do szpitala. Sprawcy przebywają w policyjnym areszcie. Za napaść na policjantów grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony