Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za wyłudzenie paliwa o wartości co najmniej 300 tys. złotych

Data publikacji 15.10.2012

Za oszustwa, wyłudzenia paliwa oraz paserstwo odpowiedzą przed sądem trzej mężczyźni, zatrzymani przez wrocławskich policjantów. Funkcjonariusze udowodnili im wyłudzenie paliwa na szkodę kilku dolnośląskich firm, o wartości nie mniejszej niż 300 tys. złotych. Dwóch z podejrzanych, decyzją sądu, zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące.

Wrocławscy policjanci, pracując nad sprawą wyłudzeń paliwa na szkodę kilku firm działających na terenie województwa dolnośląskiego, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o ten przestępczy proceder. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu oławskiego, w wieku 35 i 19 lat. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani wyłudzili paliwo o wartości nie mniejszej niż 300 tys. złotych.
 
Policjanci wpadli na trop nielegalnego procederu po tym, jak do komisariatu na Psim Polu wpłynęło zgłoszenie wyłudzenia 30 tys. litrów oleju napędowego, na szkodę jednej z firm działających na terenie dzielnicy Psie Pole. Straty wówczas oszacowano na kwotę około 120 tys. złotych. Działania funkcjonariuszy pozwoliły na zatrzymanie 35-letniego pomysłodawcy tego procederu oraz działającego razem z nim 19-latka. Starszy z mężczyzn okazał się też być poszukiwanym dwoma listami gończymi.
 
Na podstawie zgromadzonego materiału oraz jego szczegółowej analizy policjanci ustalili, że to nie jedyny czyn zatrzymanych. Funkcjonariusze ustalili, że mają oni na koncie łącznie co najmniej cztery tego typu oszustwa i wyłudzenia paliwa na kwotę nie mniejszą niż 300 tys. złotych. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa, za które grozi im teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.    
 
W tej sprawie  zarzuty usłyszał także inny 35-letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów, podejrzany o kupowanie kradzionego paliwa. Mężczyźnie temu przedstawiono zarzuty paserstwa, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)
 

Powrót na górę strony