Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na kradzieży wpadli sprawcy włamania i pijany stróż

Data publikacji 31.08.2007

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali czterech chłopców, którzy dokonali kradzieży z włamaniem do sklepu obuwniczego.

Wczoraj ok. godz. 21:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach otrzymał informację, że kilka osób dokonuje włamania do sklepu mieszczącego się na terenie polkowickiego targowiska. Natychmiast na miejsce udali się policjanci. Gdy dojeżdżali na targowisko, zauważyli uciekających czterech chłopców. Sprawcy uciekając przed funkcjonariuszami wyrzucali skradziony towar. Po krótkim pościgu cała czwórka została zatrzymana. Jak się okazało byli to chłopcy w wieku 15-17 lat. 

Jak ustalili funkcjonariusze straty w skradzionym towarze zostały wycenione na kwotę 1000 zł. Sprawcy zostali umieszczeni w policyjnej izbie dziecka. Ponadto pracujący na targowisku stróż w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u 69-letniego mężczyzny prawie promil alkoholu w organizmie.

Zebrane materiały wobec nieletnich zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego, natomiast stróż poniesie karę za wykonywanie obowiązków służbowych w stanie nietrzeźwości.

Powrót na górę strony