Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli powiesić swojego kolegę, trafili do aresztu

Data publikacji 16.10.2012

Sąd Rejonowy w Ełku zadecydował o aresztowaniu na trzy miesiące dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa swojego znajomego. Z zebranych przez policjantów materiałów wynika, że podejrzani dotkliwie pobili kolegę, okradli go, a następnie zarzucili mu sznur na szyję i próbowali powiesić na gałęzi. Teraz grozi im kara nie mniejsza niż 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na obrzeżach Ełku. To właśnie tam pokrzywdzony spotkał się ze swoimi kolegami. Jak ustalili policjanci, wszyscy byli pijani. Z zebranych materiałów wynikało, że w pewnym momencie między mężczyznami doszło do sprzeczki. Właśnie wtedy 44-latek wraz z 25-latkiem zaatakowali pokrzywdzonego. Sprawcy dotkliwie go pobili, po czym ukradli mu 40 złotych, dwie butelki wódki i paczkę papierosów. Ponadto napastnicy zarzucili mu na szyję nylonowy sznurek i próbowali powiesić go na drzewie. Obronna postawa pokrzywdzonego oraz reakcja przypadkowych świadków, którzy zadzwonili na policję zapobiegły tragedii. Po kilku minutach na miejscu był już policyjny patrol.

Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn. Badanie stanu trzeźwości wykazało w ich organizmach ponad 2 promile alkoholu.

Po wytrzeźwieniu 44- i 25-latek usłyszeli prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa, a sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Za powyższe przestępstwo, każdemu ze sprawców grozi kara nie mniejsza niż 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony