Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał być brykiet, były "lewe" papierosy

Data publikacji 16.10.2012

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej w Białymstoku przejęli transport nielegalnych papierosów. W ręce mundurowych wpadło przeszło 345 tysięcy paczek papierosów o czarnorynkowej wartości blisko 3,5 miliona złotych. Wpadł także kierujący tirem z kontrabandą 23-letni białostoczanin.

Próbę przemytu przeszło 345 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy udaremnili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i białostockiego Urzędu Kontroli Skarbowej. Do zatrzymania doszło wczoraj przed południem na jednym z parkingów na osiedlu Zielone Wzgórza w Białymstoku. Tam została wytypowana do kontroli ciężarówka zmierzająca z Białorusi do Polski. Według dokumentów celnych tirem miał być przewożony brykiet. Podejrzenie funkcjonariuszy dodatkowo wzbudziło tłumaczenie kierowcy, który jechał z Białorusi do odbiorców w Polsce przez Litwę. Zaskoczony przez współdziałające służby kierowca tira - 23-letni białostoczanin, trafił do policyjnego aresztu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Urząd Kontroli Skarbowej w Białymstoku. Czarnorynkowa wartość przewożonego przez kierowcę ładunku oszacowana została na kwotę blisko 3,5 miliona złotych, zaś wartość uszczuplenia majątku Skarbu Państwa z tytułu należnych podatków na kwotę przeszło 5,5 miliona złotych.

(KWP w Białymstoku / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.66 MB)

Powrót na górę strony