Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawiadomił o wypadku, którego nie było

Data publikacji 16.10.2012

Policjanci z Lęborka zatrzymali młodego mężczyznę, który zawiadomił policję i służby ratunkowe o poważnym wypadku na drodze krajowej nr 6. Do żadnego wypadku nie doszło, a mężczyźnie grozić może do 8 lat pozbawienia wolności.

W kwietniu br. szpital w Lęborku powiadomił policję o poważnym wypadku drogowym, do jakiego miało dojść na drodze krajowej nr 6. W wypadku miały uczestniczyć 3 samochody, a 6 osób było rannych, w tym dwie ciężko. Na miejsce skierowano kilka radiowozów z Lęborka i Wejherowa, karetki pogotowia i zastępy straży pożarnej. Okazało się jednak, że żadnego wypadku nie było.

Policjanci z Lęborka we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku ustalili i zatrzymali 26-letniego ratownika medycznego, mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego. Mężczyzna dzisiaj zostanie przesłuchany przez prokuratora, poza odpowiedzialnością karną będzie musiał ponieść koszty akcji ratowniczej.
 
Osobie, która wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, może grozić od 6 miesięcy do lat 8 pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mj)

Opis filmu: fałszywe zawiadomienia

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.69 MB)

Powrót na górę strony