Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanego ENA

Data publikacji 17.10.2012

Wspólne działania policjantów z KWP w Katowicach i Komendy Głównej Policji ze stroną irlandzką przyczyniły się do zatrzymania 42-letniego sosnowiczanina. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Od 5 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Od 2007 roku poszukiwany był mężczyzna, który został skazany na 8 lat więzienia za przestępstwa popełnione w naszym kraju w 2000 roku. 42-latek ma na koncie kilka przestępstw, tj. oszustwa, paserstwo, czerpanie korzyści z uprawiania prostytucji i nielegalne posiadania broni. Początkowo był on poszukiwany na podstawie listu gończego, a następnie Europejskim Nakazem Aresztowania.

Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach wpadli na jego trop, ustalając, że poszukiwany ukrywa się w Irlandii. Dzięki współpracy z Wydziałem Koordynacji Poszukiwań Międzynarodowych BMWP KGP sprawa znalazła swój finał. Mężczyzna został zatrzymany i przekonwojowany samolotem do Polski. Na przejściu granicznym w Warszawie został przekazany policjantom.

Sosnowiczanin trafił do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie karę 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony