Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda w podłodze mercedesa

Data publikacji 17.10.2012

Policjanci drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali 51-latka z województwa mazowieckiego. Mężczyzna przewoził swoim autem kontrabandę. Była ona ukryta pod podłogą w specjalnie przygotowanych przegrodach. Mundurowi zabezpieczyli prawie 3 tys. paczek nielegalnych papierosów.

Do zatrzymania mężczyzny doszło wczoraj o 2:20. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej na ul. Witosa w Lublinie, zatrzymali do kontroli mercedesa. Samochodem kierował 52-latek z powiatu płońskiego. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło wnętrze pojazdu, a przede wszystkim podłoga. Jak się okazało, pod dywanikami były wnęki, a w nich specjalne przegrody ukrywające kontrabandę.

Policjanci zabezpieczyli pojazd i zatrzymali kierującego. Po przeliczeniu okazało się, że w „podwójnej” podłodze mercedesa 52-latek przewoził 2690 paczek papierosów. Nie posiadały one polskich znaków akcyzy skarbowej.
 
Sprawą zajęli się policjanci z I komisariatu w Lublinie. Mundurowi ustalają wartość uszczuplenia należnego podatku. Właściciel kontrabandy usłyszy zarzuty posiadania nielegalnego towaru. Jeszcze dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie zapadna decyzje o jeg dalszym losie.

(KWP w Lublinie / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.62 MB)

Powrót na górę strony