Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali z pożaru cztery osoby

Data publikacji 17.10.2012

W ostatni poniedziałek dwoje policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, dzięki swojej odwadze i sprawnie przeprowadzonej akcji, uratowało z płonącego budynku czterech mężczyzn. Dwóch poszkodowanych w pożarze z poparzeniami trafiło do szpitala. Teraz mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia.

W ostatni poniedziałek, kilka minut po godzinie 23.00, oficer dyżurny komendy policji odebrał telefon z informacją o pożarze jednego z budynków znajdującego się w pobliżu dworca PKP w Tczewie. Natychmiast skierowano tam patrol. Mundurowi już po chwili znaleźli się na miejscu. Wówczas okazało się, że parterowy budynek znajduje się w płomieniach, a w jednym z jego pomieszczeń przebywają ludzie. Policjanci natychmiast weszli do środka i wyciągnęli z pożaru cztery osoby. Uratowani to mężczyźni w wieku od 43 do 57 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi. Dwóch z nich z poparzeniami trafiło do szpitala.

Teraz policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Policjanci, którzy brali udział w akcji ratowniczej, to asp. Dawid Ratajczak i st.sierż. Agnieszka Smugaj z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Tczewie.

(KWP w Gdańsku / mg)

 
 

Powrót na górę strony