Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęto nielegalną broń - ciąg dalszy akcji CBŚ

Data publikacji 17.10.2012

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspólnie z policjantami świętokrzyskimi, przeprowadzili kolejną realizację w ramach śledztwa dotyczącego handlu bronią. Funkcjonariusze dokonali wczoraj dziewięciu przeszukań i zatrzymali 4 osoby podejrzane o nielegalne posiadanie broni i amunicji. Zabezpieczono pięć jednostek broni i ponad 150 sztuk różnego rodzaju amunicji.

Pod koniec września świętokrzyscy policjanci oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w ciągu kilku dni rozbili dwie kilkunastoosobowe grupy przestępcze. Łącznie policjanci zatrzymali 33 osoby w wieku od 21 do 78 lat, w większości mieszkańców województwa świętokrzyskiego, ale również woj. mazowieckiego i śląskiego. Wśród zatrzymanych były osoby podejrzane miedzy innymi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, obrót znacznymi ilościami narkotyków, a także nielegalne posiadanie, wytwarzanie i handel bronią oraz amunicją.

Wczoraj policjanci CBŚ w ramach kolejnej realizacji, będącej częścią wspomnianego śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Kielcach, zatrzymali cztery osoby w wieku od 26 do 59 lat. Są to mężczyźni z powiatów: kieleckiego, koneckiego, skarżyskiego i starachowickiego.  Podczas przeprowadzonych przeszukań na terenie ich posesji i obiektów użytkowanych  policjanci znaleźli łącznie 5 jednostek broni, w tym broń myśliwską oraz gazową i ponad 150 sztuk amunicji różnego kalibru i rodzaju.

Na niektórych przedmiotach były usunięte numery identyfikacyjne. Całe znalezisko będzie przekazane do szczegółowej analizy. Śledczy  będą teraz sprawdzać, czy znaleziona broń mogła być użyta do popełnienia innych przestępstw.

Osoby zatrzymane usłyszały już zarzuty posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Wobec podejrzanych zastosowano poręczenia majątkowe oraz zakazy opuszczania kraju. Może im teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mg)

Zabezpieczony nielegalny arsenał >>

Powrót na górę strony
Polska Policja