Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano kobietę poszukiwaną listem gończym za wyłudzenia odszkodowań

Data publikacji 18.10.2012

Policjanci grupy poszukiwawczej zatrzymali kobietę poszukiwaną listem gończym przez sąd. Ma ona do odbycia karę 3 lat więzienia. Lidia Z. była zamieszana w liczne oszustwa i wyłudzenia odszkodowań w ubezpieczalniach. Wpadła w Koninie, gdzie się ukrywała.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu kilka dni temu zatrzymali w Koninie poszukiwaną listem gończym Lidię Z. Poznański Sąd Rejonowy nakazał poszukiwania, ponieważ kobieta została skazana na 3 lata więzienia. Żeby uniknąć kary zaczęła się ukrywać.
 
Okazało się, że Lidia Z. była członkiem zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem odszkodowań za rozbite samochody. Fikcyjne stłuczki zostały ujawnione przez poznańskich policjantów. Zarzuty usłyszało wówczas kilkadziesiąt osób. Sprawa trafiła do sądu i zapadły wyroki skazujące. Lidia Z. w obawie przed więzieniem zaczęła się ukrywać. Nie wykluczano, że szukała schronienia za granicą.
 
Sprawą zainteresowali się poszukiwacze z Wydziału Kryminalnego KWP Poznań. Ustalili, że kobieta przebywa w Koninie u znajomych. Lidia Z. została zatrzymana i trafiła od razu do aresztu.
 
Wyłudzenia odszkodowań to nie jedyna sprawa, jaką ma na koncie zatrzymana. W sądzie rejonowym w Poznaniu na ul. Kamiennogórskiej toczą się dwa kolejne procesy, w których Lidia Z. jest oskarżona między innymi o oszustwa.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony