Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne zabezpieczenie meczu Polska - Anglia

Data publikacji 18.10.2012

Na Stadionie Narodowym odbył się mecz Polska – Anglia. Policjanci zabezpieczali teren wokół stadionu, dbali o bezpieczeństwo kibiców i mieszkańców stolicy. Nie odnotowano żadnych poważnych incydentów. Przy zabezpieczeniu meczu pracowali, oprócz polskich policjantów, także funkcjonariusze z Anglii.

Policjanci ruchu drogowego już na kilka godzin przed meczem zabezpieczali drogi dojazdowe oraz kierowali przybyłych kierowców na wyznaczone parkingi. Funkcjonariuszy z garnizonu stołecznego wspierało 400 policjantów z innych garnizonów z terenu kraju, a także z Anglii. Policjanci zabezpieczali teren wokół stadionu, aby wszyscy kibice mogli bezpiecznie wrócić do domów.

W komendzie stołecznej pracował specjalny sztab, koordynujący całość policyjnych działań. Tu spływały meldunki od dowódców poszczególnych oddziałów, tutaj również na bieżąco analizowane były wszystkie informacje i podejmowane decyzje. Zapewniony został stały, bezpośredni kontakt ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo na terenie miasta.

W trakcie prowadzonych działań nie odnotowano żadnych poważnych incydentów w związku z zabezpieczeniem meczu.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja