Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant zawsze na służbie

Data publikacji 18.10.2012

To, że policjantem jest się zawsze, zarówno podczas służby, jak i w czasie wolnym, udowodnił funkcjonariusz z Wydziału Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Wczoraj zatrzymał poszukiwanego 17-latka, który od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Wobec nieletniego chłopaka jakiś czas temu sąd wydał nakaz doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. 17-latek nie przebywał w miejscu zamieszkania. Tymczasem wczoraj, funkcjonariusz pracujący na co dzień w Wydziale Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, wracając z pracy, zauważył na ulicy wśród osób stojących na przystanku, młodego chłopaka przypominającego osobę, którą poszukuje policja. Funkcjonariusz dobrze znał akta sprawy i wiedział, jakie przestępstwa ma na swoim koncie młodzieniec. Nieletni notowany był m.in. za rozboje i kradzieże.

Czujny mundurowy obezwładnił rosłego 17-latka i poprosił stojącą na przystanku kobietę, by powiadomiła dyżurnego jednostki. Ten natychmiast wysłał tam radiowóz, a młodzieniec trafił na komendę. Osadzono go Policyjnej Izbie Dziecka, a o konsekwencjach, jakie poniesie młodociany przestępca, zadecyduje sąd.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony