Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 8 tys. porcji marihuany

Data publikacji 18.10.2012

Polkowiccy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. W pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych należących do zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 8 tys. porcji marihuany, a także kilkanaście krzewów konopi indyjskich oraz urządzenia służące do uprawy i porcjowania środków odurzających. Teraz zatrzymanym za czyny, o które są podejrzani, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali trzy osoby w wieku od 19 do 40 lat, podejrzane o handel środkami odurzającymi oraz posiadanie marihuany, z której można było uzyskać ponad 8 tys. porcji narkotyków. Do zatrzymania doszło wczoraj na terenie jednej z prywatnych posesji w powiecie polkowickim.

Policjanci na bazie zgromadzonych materiałów operacyjnych wytypowali, a następnie przeprowadzili obserwację jednego z budynków mieszkalnych, w którym mogło dochodzić do przestępstw narkotykowych. Podczas prowadzonych czynności pod dom przyjechały samochodem dwie osoby. Jak się okazało po sprawdzeniu, kierujący 40-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie i posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Następnie, podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, funkcjonariusze ujawnili uprawę konopi indyjskich oraz znaczną ilość środków odurzających. Jak ustalili policyjni specjaliści, była to marihuana, z której - po podziale - można byłoby uzyskać blisko 8 tys. porcji środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli również całą linę produkcyjną służącą do uprawy i podziału narkotyków, a także nielegalną amunicję sportową. Funkcjonariusze zatrzymali 38-letnią kobietę i 40-letniego mężczyznę, którzy trafili do policyjnego aresztu. Kolejne zatrzymanie, tym razem 19-letniego mieszkańca gminy Radwanice, i czynności z tym związane doprowadziły policjantów do miejsca zamieszkania mężczyzny.

Podczas przeszukania lokalu policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 250 porcji marihuany oraz konopie indyjską, którą mężczyzna hodował w doniczce.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. skąd pochodziły środki odurzające  i jakie było ich przeznaczenie. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.14 MB)

Powrót na górę strony