Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Księgowa wyprowadziła z firmy 700 tys. złotych

Data publikacji 18.10.2012

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zakończyli postępowanie dotyczące księgowej okradającej od dłuższego czasu firmę, w której pracowała. Kobieta, która wyprowadziła z firm prawie 700 tysięcy złotych, usłyszała 94 zarzuty. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili prowadzący sprawę funkcjonariusze z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą, 64-letnia księgowa robiła przelewy z rachunku firmowego na prywatny rachunek bankowy. Z ustaleń wynika, że robiła to od 2005 do 2012 roku. W sumie zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie 76 zarzutów dotyczących przywłaszczenia oraz 18 związanych z fałszowaniem dokumentów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację finansową firmy i w toku śledztwa wykazali, że na prywatne rachunki wyprowadzono ponad 400 tys. złotych, a z kasy firmy na przestrzeni lat mieszkanka Gdańska wypłaciła ponad 200 tys. złotych. W całym procederze księgowej pomagał jej 27-letni wnuczek i jego 51-letni znajomy. Mężczyźni ci usłyszeli zarzuty pomocnictwa.

Wszyscy zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych i za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Prokurator na wniosek śledczych wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym na mieniu o wartości ponad miliona złotych.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja