Podrobiony towar nie trafi na rynek - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobiony towar nie trafi na rynek

Data publikacji 19.10.2012

Torebki, portfele, okulary, koszulki i zegarki oferowała swoim klientom 78-letnia kobieta na terenie podległym Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Pragi Północ zabezpieczyli towar, o szacunkowej wartości prawie 250 tys. zł. Wyroby okazały się podróbkami,bezprawnie opatrzonymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Kobieta usłyszała już zarzuty.

Północnoprascy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych zabezpieczyli towar, który zwrócił ich uwagę. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że artykuły sprzedawane przez 78-kobietę mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży torebki, okulary, portfele oraz koszulki nie miały wiele wspólnego z oryginałami. Policjanci zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości prawie 250.000 złotych.

78-latka usłyszała zarzut nielegalnego wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym. Zgodnie z artykułem 305 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej za wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

(KSP / mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja