Już 126 zidentyfikowanych pseudokibiców - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Już 126 zidentyfikowanych pseudokibiców

Data publikacji 19.10.2012

Praca policjantów i prokuratorów z Bydgoszczy nad sprawą związaną z burdą na stadionie podczas Pucharu Polski ciągle trwa. Od początku śledztwa zarzuty usłyszało 126 osób. 116 zobowiązanych zostało do stawiania się w komendach policji na dozór, ponadto mają zakazy stadionowe.

W śledztwie nadzorowanym przez bydgoską prokuraturę już 126 osób usłyszało zarzuty. Przeciwko 76 z nich do sądu skierowano akty oskarżenia. Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów, prokuratorzy przedstawili zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, głównie w zakresie wtargnięcia na płytę boiska, rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby. Wobec 116 podejrzanych prokurator zastosował policyjne dozory oraz surowe zakazy stadionowe.

Wczoraj (18.10.12) do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy stawił się 21-letni mieszkaniec Poznania. Mężczyzna usłyszał zarzut wtargnięcia na boisko podczas trwania meczu oraz zamaskowania twarzy szalikiem i zakłócania przebiegu imprezy masowej poprzez czynny udział w zbiegowisku, którego uczestnicy rzucali w pracowników służb porządkowych różnymi przedmiotami m.in. wyrwanymi przęsłami ogrodzenia. Wobec niego również prokurator zastosował policyjny dozór, a także surowy zakaz stadionowy.

Praca policjantów nad identyfikowaniem kolejnych osób i gromadzeniem przeciwko nim dowodów ciągle trwa. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja