Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzej producenci marihuany wpadli pod Poznaniem

Data publikacji 19.10.2012

Trzech mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi i produkcję marihuany zatrzymali w okolicy Poznania policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Znaleźli 7 kg narkotyku o wartości 175 tys. zł. Grozi im do 8 lat więzienia.

Policjanci z CBŚ w niedzielę zatrzymali dwóch mężczyzn, a w poniedziałek trzeciego mężczyznę podejrzanych o prowadzenie uprawy konopi indyjskich i wytwarzanie z nich marihuany. Podczas zatrzymania funkcjonariusze wydziału antynarkotykowego zabezpieczyli trzy worki z suszem roślinnym, którego wartość szacowana jest na około 175 tys. zł. Znaleźli również nasiona konipi. Akcja zatrzymania była przeprowadzona w Swarzędzu i w Poznaniu. 

Wszystko zaczęło się dwa lata temu, gdy policjanci CBŚ zatrzymali podczas transakcji handlowej Grzegorza C. Znaleźli wówczas przy nim 1 kg marihuany. Mężczyzna został skazany przez sąd i trafił do więzienia. W tym czasie zapadł wyrok w innej sprawie i czekał na jego odbycie. W ostatnim czasie skazaniec miał jednak przerwę w odbywaniu kary. Policjanci, którzy go znali przypuszczali, że Grzegorz C. nie stał się uczciwym człowiekiem i zakładali, że szybko wróci do narkotykowego interesu.  

Policjanci zajmujący się tą sprawą dowiedzieli się, że Grzegorz C. wziął do spółki Marcina S. i Jakuba K. Razem w okolicach Pobiedzisk, na rzadko uczęszczanych przez ludzi nieużytkach urządzili plantację konopi indyjskich. Kiedy rośliny dojrzały zebrali dorodne kwiatostany. Po wysuszeniu uzyskali ponad 7 kg. suszu marihuany. Zyskami chcieli się podzielić po równo, gdyby nie akcja CBŚ.

W niedzielę po południu jeden z podejrzanych został zauważony w Swarzędzu, jak jechał swoim mercedesem. Nie chciał się zatrzymać. Jakub K. uciekał przez las tak długo, aż poważnie uszkodził samochód. W znalezionym worku foliowym było 2,2 kg marihuany. Druga ekipa realizacyjna pojechała do mieszkania Marcina S. Tam znaleźli kolejny worek z 2,2 kg zielonego suszu. 

Trzeci worek z 2,6 kg marihuany był pod ręką Grzegorza C ale jego samego nie schwytano od razu. Upłynnił się ze swojego domu. Policjanci CBŚ poprosili o pomoc Grupę Realizacyjną z KMP w Poznaniu. Grzegorz C. miał najwięcej do stracenia. Stracił narkotyki o dużej wartości i ciążą nad nim dwa wyroki do odsiadki. Podczas zatrzymania mógłby zachować się irracjonalnie. 

Grupa Realizacyjna zatrzymała go w poniedziałek po południu na ul. Głównej w Poznaniu. Grzegorz C nie stawiał oporu, a zatrzymanie przebiegło bez problemów.

Policjanci z CBŚ wszystkie materiały przekazali do Prokuratury Rejonowej Poznań Wilda. Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia. Grzegorz C. trafił do aresztu.

(źródło: KWP w Poznaniu)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.16 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja