Nielegalne programy w firmie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne programy w firmie

Data publikacji 19.10.2012

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach w jednej z firm na terenie miasta zabezpieczyli sprzęt komputerowy, kilka dysków twardych oraz płyty z nielegalnym oprogramowaniem. Jeśli badania potwierdzą ustalenia policjantów, właścicielowi firmy grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Wczoraj policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach weszli do jednej z firm na terenie miasta. Według uzyskanych przez nich informacji znajdowały się tam komputery z nielegalnym oprogramowaniem.  Funkcjonariusze zabezpieczyli do ekspertyzy kilka komputerów, dysków twardych i płyty CD i DVD. W trakcie czynności policjantom towarzyszył biegły sądowy z zakresu informatyki. 

Policjanci podejrzewają, że na komputerach i nośnikach zainstalowane są nielegalne wersje programów komputerowych. Detektywi zabezpieczyli, m.in. systemy operacyjne znanego producenta i inne programy wykorzystywane bez wymaganych licencji.

Zabezpieczony sprzęt i nośniki zostaną zbadane przez biegłego - wówczas możliwe będzie określenie wartości nielegalnego oprogramowania. Wstępnie oszacowano je na ok. 20 tys. zł.

Właścicielowi firmy może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja