Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za sprzedaż heroiny

Data publikacji 19.10.2012

Przedstawieniem łącznie 17 zarzutów czterem osobom to efekt pracy policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Gorzowie Wlkp. Te dotyczą sprzedaży i posiadania heroiny. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wydarzenia, o których mowa, rozpatrywane były w dwóch postępowaniach przygotowawczych dotyczących posiadania i sprzedaży heroiny. W jednym z nich gorzowscy policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej, dzięki działaniom operacyjnym, zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie i przedstawienie zarzutów dwóm osobom: 32-letniemu mężczyźnie oraz 29-letniej kobiecie pochodzącymi z województwa zachodniopomorskiego.

W drugiej sprawie dwaj gorzowianie w wieku 34 oraz 28 lat również łamali przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadając oraz sprzedając heroinę.

Łącznie w tej sprawie policjanci przedstawiali 17 zarzutów. Cała czwórka sprzedała blisko tysiąc porcji heroiny. Nielegalne środki rozprowadzali w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez trzy ostatnie lata. Podejrzani byli znani gorzowskim policjantom. Wcześniej ich nazwiska widniały już w policyjnych materiałach za tego typu przestępstwa. Akty oskarżenia zostały już przesłane do sądów.

Górna granica kary za to przestępstwo wynosi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony