Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono nielegalny alkohol

Data publikacji 19.10.2012

Do głogowskiego szpitala trafił 24-letni mieszkaniec Głogowa. Mężczyzna skarżył się na bóle brzucha i twierdził, że zatruł się nielegalnie sprzedawanym alkoholem. Spirytus miał pochodzić z Czech. Policjanci, w trakcie przeszukania wskazanego mieszkania, zabezpieczyli 11 litrów podejrzanego płynu o zapachu alkoholu oraz tytoń bez znaków akcyzy o wartości handlowej ponad 19 tys.zł. Obecnie trwa ustalanie źródeł pochodzenia zabezpieczonego towaru. Niezbędna będzie również ekspertyza zabezpieczonego alkoholu.

Policjanci z Głogowa w nocy 17 października br. otrzymali informację o domniemanym zatruciu alkoholem. Z przekazanych informacji wynikało, że do szpitala zgłosił się 24-letni mieszkaniec Głogowa z objawami zatrucia alkoholem. Mężczyzna twierdził, że pił spirytus, który miał pochodzić z Czech. Kupił go na terenie miasta od osoby trudniącej się nielegalną sprzedażą alkoholu.

Policjanci natychmiast po ustaleniu miejsca sprzedaży alkoholu, przeszukali lokal.  W trakcie czynności funkcjonariusze odnaleźli nie tylko 11 litrów nieznanego pochodzenia alkoholu bez znaków skarbowych akcyzy, ale również zabezpieczyli ponad 30 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy. Łączna wartość zabezpieczonego towaru to ponad 19 tysięcy złotych. Ostatecznie zatrucie pokarmowe 24-letniego głogowianina okazało się niegroźne. W tej sprawie policjanci przesłuchali już 65-letnią właścicielkę mieszkania.

Obecnie trwa ustalanie źródeł pochodzenia zabezpieczonego towaru. Niezbędna będzie również ekspertyza zabezpieczonego alkoholu. Jeśli okaże się, że jest on skażony, co grozi zatruciem osobie pijącej taki trunek, sprzedającemu może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu wyrobów, które powinny być oznaczone polskimi skarbowymi znakami, akcyzy grozi kara grzywny a nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony