Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oliwa zawsze sprawiedliwa

Data publikacji 19.10.2012

Policjanci z Oleśnicy i Wrocławia wpadli na trop nowych okoliczności, które pozwoliły na wyjaśnienie sprawy sprzed dwóch lat, a dotyczącej włamania do jednego z marketów na terenie Oleśnicy. Sprawcy skradli wtedy 34 tysiące złotych. Funkcjonariusze wytypowali, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o ten czyn. Grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podczas wspólnych działań operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 38 lat podejrzanych o włamanie i kradzież mienia.

Do zdarzenia doszło dwa lata temu na terenie Oleśnicy. Nieznani sprawcy włamali się wtedy do jednego z marketów na terenie miasta, a następnie skradli z sejfu 34 tysiace złotych. Policjanci zajmujący się tą sprawą po ustaleniu nowych okoliczności ponownie przeanalizowali całość zgromadzonego materiału dowodowego i na tej podstawie wytypowali, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o ten czyn. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Jak ustalili funkcjonariusze, 38-latek był już kilkakrotnie karany za inne przestępstwa przeciwko mieniu.

W wyniku działań przeprowadzonych przez policjantów, mimo upływu czasu, mężczyźni nie unikną odpowiedzialności za włamanie i kradzież mienia. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony