Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PREMIERA 2012 – ćwiczenia bolesławieckiej Policji

Data publikacji 19.10.2012

19 października 2012 r. w kinie Forum oraz na moście w Bolesławcu odbyły się ćwiczenia Policji. Scenariusz zakładał, że do kina wchodzi uzbrojony mężczyzna, bierze zakładników i żąda pieniędzy oraz samochodu z gwarancją opuszczenia miasta. Celem ćwiczeń było doskonalenie organizacji i kierowania działaniami policjantów i innych podmiotów w sytuacjach kryzysowych.

Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie postępowania służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych, kiedy występuje zagrożenie życia i zdrowia ludzi, w tym przypadku będącego następstwem sterroryzowania i wzięcia zakładników przez uzbrojonego mężczyznę.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że podczas projekcji filmu w kinie do holu budynku wchodzi uzbrojony mężczyzna, który terroryzuje osoby stojące przy kasie biletowej. Napastnik informuje policję, że ma zakładników i żąda dużej sumy pieniędzy oraz samochodu z gwarancją opuszczenia miasta.

W tym momencie uruchomione zostały wszystkie procedury stosowane w tego rodzaju sytuacjach.

W akcji udział wzięło 30 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. W działania zaangażowane były również inne służby: Żandarmeria Wojskowa, Straż Miejska, Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe.

Akcję obserwowali przedstawiciele m.in. Powiatowego Centrum Zarządzania, Referatu Obronności i Reagowania Urzędu Miasta Bolesławiec, Żandarmerii Wojskowej.

Ćwiczenia przebiegły zgodnie z planem, zakładnikom nic się nie stało, a przestępca został zatrzymany.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film PREMIERA 2012 – ćwiczenia bolesławieckiej Policji

Opis filmu: ćwiczenia, sytuacje kryzysowe

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik PREMIERA 2012 – ćwiczenia bolesławieckiej Policji (format flv - rozmiar 11.42 MB)

Powrót na górę strony