Oszust internetowy zatrzymany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust internetowy zatrzymany

Data publikacji 21.10.2012

Policjanci z Torunia zatrzymali oszusta internetowego, który wyłudzał od ludzi pieniądze. Stróże prawa udowodnili mu dokonanie 26 czynów. Dziś wiadomo, że oszukanych przez niego osób w całej Polsce może być nawet kilkadziesiąt. Sprawcy grozi nawet 8 lat więzienia.

Z ustaleń śledczych wynika, że 35-latek ogłaszał się na stronach internetowych jako osoba udzielająca pożyczek i kredytów. Elementem zachęcającym przyszłych kredytobiorców miała być możliwość uzyskania pieniędzy bez sprawdzania ich danych w specjalnych rejestrach. Jedyny koszt, jaki ponosił taki pożyczkobiorca, to ubezpieczenie kredytu lub opłata wekslowa. Po wpłacie wymaganej przez oszusta kwoty, które wynosiły od kilku do kilkuset złotych, kontakt się urywał.

Stróże prawa udowodnili mu dokonanie 26 czynów. Dziś wiadomo, że oszukanych przez niego osób w całej Polsce może być nawet kilkadziesiąt. Wyszło również na jaw, że to nie jedyne jego oszustwo. W przeszłości również był notowany za próbę wyłudzenia kredytu. Użył wtedy do tego fałszywych dokumentów .

Doprowadzony do toruńskiej prokuratury został przez oskarżyciela oddany pod dozór policji. Teraz będzie musiał 2 razy w tygodniu stawiać się na najbliższym komisariacie. Ciąży na nim również zakaz opuszczania kraju i będzie musiał zapłacić kilkaset złotych poręczenia majątkowego.

Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu do 8 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja