Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Do oszustwa wykorzystali cudze numery kart płatniczych

Data publikacji 22.10.2012

Stołeczni policjanci wraz z policjantami z Pragi Południe przeprowadzili czynności dochodzeniowo–śledcze w sprawie oszustwa dokonanego przy wykorzystaniu numerów kart płatniczych. Sprawcy posługując się cudzymi numerami kart, dokonali zakupu telefonów komórkowych na sumę ponad 10 tys. złotych. Zatrzymano trzech mężczyzn podejrzewanych o to oszustwo. Wobec 22-letniego Stanisława S. prokurator zastosował policyjny dozór. Za oszustwo grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji uzyskali informację o osobach, które posługując się cudzymi numerami kart płatniczych, dokonywały transakcji internetowych, zakupując telefony komórkowe. W sumie oszuści doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości ponad 10 tys. złotych. W wyniku działań skierowanych przeciwko oszustom, stołeczni funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn. Pierwszy z nich wpadł, gdy zgłosił się po odbiór zakupionego telefonu komórkowego. Kolejnych dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych następnego dnia. Zatrzymani trafili do policyjnej celi.

Pozostałe czynności przeprowadzili południowoprascy policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji. 22-letni Stanisław S., 22-letni Dawid J. i 23-letni Michał M. usłyszeli zarzut dokonania oszustwa. Prokurator zadecydował o objęciu Stanisława S. policyjnym dozorem.

Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienie wolności.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja