Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

27-latek uprawiał 3,5-metrowe konopie indyjskie

Data publikacji 22.10.2012

W miniony weekend policjanci z Wejherowa, wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ KGP, zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Jak się okazało po przeszukaniu, mężczyzna ten nie tylko posiadał, ale i uprawiał konopie indyjskie. Mundurowi zabezpieczyli łącznie 25 krzewów konopi, z których niektóre były wysokości ponad 3,5 metra. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. W niedzielę Prokuratura Rejonowa w Wejherowie zastosowała wobec 27-latka policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

W piątek wieczorem (19.10) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ KGP, zatrzymali do kontroli 27-letniego kierowcę. Jak się po chwili okazało, mężczyzna ten kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Sprawcy została pobrana krew do analizy. Ponadto podczas przeszukania mieszkania mundurowi ujawnili w nim kilkanaście porcji marihuany oraz kilka porcji amfetaminy.

Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, a następnie ujawnili na łące w Rumi należącą do 27-latka plantację marihuany. Funkcjonariusze wśród drzew i zarośli znaleźli 25 krzewów konopi indyjskich, w trym kilka ponad 3,5-metrowych, które zostały zabezpieczone do dalszych badań.

27-latek został zatrzymany i kilka nocy spędził w policyjnym areszcie. Prokuratura Rejonowa w Wejherowie zastosowała wobec 27-latka policyjny dozór.

Mężczyzna odpowie za uprawę konopi indyjskich w znacznych ilościach, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP w Gdańsku / mg)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja