Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie 70-letniemu mieszkańcowi Świdnicy

Data publikacji 22.10.2012

Szybka reanimacja przeprowadzona przez świdnickich policjantów uratowała życie 70-letniemu mężczyźnie. Funkcjonariusze znaleźli go leżącego na rowerze. Nie dawał oznak życia. Po przywróceniu przez policjantów tętna i oddechu, mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jak się okazało, jadąc rowerem doznał zawału serca.

21 października 2012 r. około godz. 16.00 policjanci Wydziału Prewencji świdnickiej komendy powiatowej jadąc ulicą Wałbrzyską zauważyli leżącego mężczyznę. Leżał on na rowerze, twarzą skierowaną ku ziemi. Gdy policjanci podeszli bliżej, okazało się, że mężczyzna nie daje oznak życia.

Mężczyzna miał siną twarz, nie dało się także wyczuć u niego tętna i oddechu. Policjanci natychmiast przystąpili do reanimacji. Po kilkuminutowej akcji reanimacyjnej, funkcjonariuszom udało się przywrócić mężczyźnie oddech, wyczuwalne było również tętno. Mężczyzna został ułożony w pozycji bezpiecznej. Później mężczyzną zaopiekowało się już wezwane wcześniej pogotowie ratunkowe. 70-letni mieszkaniec Świdnicy został przewieziony do szpitala w Świdnicy.

Jak stwierdzili później lekarze, mężczyzna miał zawał. Szybko podjęta przez policjantów akcja reanimacyjna uratowała mu życie.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja