Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o brutalne zabójstwo w rękach Policji

Data publikacji 22.10.2012

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 21-letniemu mężczyźnie, który w niedzielę przyszedł do Komisariatu Policji w Gubinie z reklamówką, w której znajdowała się ludzka głowa. Hubert G. został zatrzymany przez Policję. Okoliczności zabójstwa wyjaśnia Prokuratura.

W minioną niedzielę przed godziną 15.00 do Komisariatu Policji w Gubinie w lubuskiem przyszedł młody mężczyzna. 21-latek przekazał policjantom reklamówkę, oświadczając, że znajduje się w niej ludzka głowa. Policjanci potwierdzili ten fakt, ustalając jednocześnie, że do zabójstwa, którego sprawcą prawdopodobnie jest młody mężczyzna, doszło tego samego dnia na terenie miejscowego cmentarza.

Jak potwierdzono, domniemany sprawca zabójstwa znał swoją ofiarę. Była nią 51-letnia mieszkanka Gubina – matka jego kolegi. Z potwierdzonych przez policjantów faktów wynika także, że Hubert G. gościł tego dnia u rodziny zamordowanej kobiety, a następnie wraz z nią udał się na cmentarz. Dalszy przebieg zdarzeń i okoliczności dokonania zbrodni są przedmiotem postępowania prowadzonego przez Prokuraturę. Zatrzymany przez Policję Hubert G. usłyszał już zarzut popełnienia opisanego czynu i złożył wyjaśnienia. Za dokonanie zabójstwa grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja