Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzież 3300 litrów paliwa zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 22.10.2012

Do 10 lat więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu wałbrzyskiego, podejrzanemu o kilkanaście kradzieży paliwa z samochodów ciężarowych na terenie miasta. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą na chwilę obecną udowodnili mężczyźnie kradzież 3300 litrów paliwa o łącznej wartości blisko 20 tys. złotych. Teraz zatrzymany za czyny, o które jest podejrzany odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z I Komisariatu Policji w Wałbrzychu zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o kilkanaście kradzieży paliwa z samochodów ciężarowych. Jak ustalili policjanci, sposób działania sprawcy za każdym razem był taki sam. Mężczyzna podjeżdżał samochodem osobowym do ciężarówki i po pokonaniu zabezpieczeń wlewu paliwa, upuszczał olej napędowy do przygotowanych wcześniej kanistrów.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Na chwilę obecną funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą udowodnili mężczyźnie dwanaście tego typu kradzieży, podczas których jego łupem padło 3300 litrów wartości blisko 20 tys. złotych.

Jak się okazało po sprawdzeniu, podejrzany był już w przeszłości karany za inne przestępstwa. Teraz, za czyny, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony