Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej samochodów aresztowany na 3 miesiące

Data publikacji 22.10.2012

Kryminalni z komendy miejskiej w Bydgoszczy zatrzymali 34-latka podejrzanego o kradzież pojazdu z terenu Niemiec. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Podejrzany odpowie za kradzież o znacznej wartości, za co może grozić mu kara więzienia do 10 lat.

W piątek (19.10) wieczorem kryminalni z komendy miejskiej w Bydgoszczy udali się do jednego z warsztatów samochodowych przy ul. Gdańskiej. W pomieszczeniach funkcjonariusze ujawnili przygotowanego do demontażu Mercedesa.

Mundurowi sprawdzili samochód w policyjnej bazie. Okazało się, że zarówno pojazd, jak i niemieckie tablice rejestracyjne zostały skradzione na początku października z terenu Niemiec.

Do sprawy został zatrzymany 34-letni mężczyzna, który w polskiej i niemieckiej kartotece policyjnej ma dość „bogaty życiorys”, związany między innymi z kradzieżami pojazdów. Samochód został przez funkcjonariuszy zabezpieczony.

Dzisiaj (22.10) kryminalni doprowadzili podejrzanego do sądu, który przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 34-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Mężczyzna odpowie za kradzież o mienia znacznej wartości, za co może grozić mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja