Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani tuż po kradzieży

Data publikacji 23.10.2012

Trzech mężczyzn z terenu województwa kujawsko-pomorskiego zostało zatrzymanych po tym, jak zdemontowali transformator sieci energetycznej zabierając z niego elementy miedziane i pozbawiając prądu okolicznych mieszkańców. Sąd zadecydował o tymczasowym areszcie dla najstarszego z mężczyzn oraz policyjnym dozorze dla jego kompanów.

Kilka dni temu policjanci patrolując teren miejscowości Kownatka zauważyli nad ranem trzech mężczyzn, którzy w pośpiechu wybiegli z pobliskich pól, wsiedli do stojącego przy drodze vw golfa, a następnie ruszyli w kierunku Stopina. Podejrzana sytuacja zainteresowała mundurowych, którzy postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Podczas podjętej kontroli policjanci poznali przyczynę takiego zachowania.

Na tylnym siedzeniu auta policjanci znaleźli pocięte miedziane przewody oraz nożyce do cięcia metalu, natomiast w bagażniku pojazdu klucze i inne narzędzia. Szybko okazało się, że elementy miedziane znajdujące się w pojeździe pochodzą z kradzieży z pobliskiego transformatora sieci energetycznej. Trójka mężczyzn została zatrzymana do wyjaśnienia.

Prowadzone czynności pozwoliły na przedstawienie wszystkim mężczyznom zarzutów trzykrotnych kradzieży elementów wyposażenia transformatorów mających miejsce na terenie powiatu sierpeckiego w 2012 roku. Sierpecki Sąd Rejonowy zadecydował o aresztowaniu najstarszego z rabusiów, 52-letniego mężczyzny oraz policyjnym dozorze dla jego kompanów w wieku 39 i 24 lat. Sprawa jest rozwojowa z uwagi na podejrzenie popełnienia kilkudziesięciu podobnych przestępstw na terenie województw północnej Polski.

(KWP w Radomiu / pt)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja