Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za przestępstwa sprzed lat

Data publikacji 23.10.2012

Policjanci Wydziału Kryminalnego doprowadzili do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy mężczyznę podejrzanego o dokonanie poważnych przestępstw w latach 2001-2003. 44-latek był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, ukrywał się od kilku lat. Został deportowany do Polski z Anglii dwa miesiące temu.

Wczoraj (22.10.2012 r.) policjanci doprowadzili z Zakładu Karnego we Włocławku do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy 44-letniego mężczyznę. Usłyszał on zarzuty za przestępstwa popełnione w latach 2001-2003. Pierwszy dotyczył udziału w rozboju w sklepie jubilerskim w Radziejowie w lutym 2001 roku. Wówczas łupem sprawców padły pieniądze, biżuteria i zegarki o łącznej wartości ponad 40 tys. złotych. Usłyszał również zarzut pomocnictwa we włamaniu do mieszkania we Włocławku w 2003 roku. Jak wynika z materiałów dowodowych, to właśnie Krzysztof S. „wystawił” właściciela mieszkania, który miał mieć wartościowe rzeczy, które warto było ukraść. Ostatni zarzut dotyczy usiłowania włamania do skarbca banku we Włocławku. Tam, wspólnie z innymi, od listopada 2002 r. do kwietnia 2003 r. 44-latek brał udział w kopaniu tunelu, przez który sprawcy chcieli dotrzeć do skarbca. Nie powiodło się to jednak, a policjanci zajęli się ustalaniem sprawców.

Krzysztof S. był poszukiwany od marca 2008 roku. Wydano za nim także Europejski Nakaz Aresztowania. W sierpniu tego roku 44-latka deportowano z Anglii. Teraz będzie odpowiadał za przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości.
 
(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony