Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za kradzież sprzętu narciarskiego

Data publikacji 23.10.2012

Zarzuty kradzieży samochodu i sprzętu narciarskiego kadry młodzieżowej „alpejczyków” usłyszał 32-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Część sprzętu została odzyskana.

Do kradzieży doszło pod koniec września br. Z parkingu przed jednym z centrów handlowych skradziono mikrobus, w którym znajdował się specjalistyczny sprzęt narciarski. Wartość strat oszacowano na kwotę około 220 tys. złotych – dodatkową stratę stanowiły utrudnienia w trenowaniu sportowców.

Kilka dni po zgłoszeniu policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie ustalili mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży – 32 letniego mieszkańca powiatu krakowskiego, karanego już uprzednio za podobne przestępstwa. Został on zatrzymany, przedstawiono mu zarzut kradzieży, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego. 

Dalsze działania policjantów doprowadziły do odnalezienia skradzionego samochodu i części sprzętu narciarskiego. Wygląda na to, że sprawca dokonał kradzieży, nie mając świadomości, co znajduje się wewnątrz samochodu. Będąc na parkingu, obserwował przyjeżdżające auta. Gdy zauważył samochód dostawczy, spodziewał się znaleźć w środku wartościowy towar - nie wiedział, że był to pojazd należący do „alpejczyków”.

(KWP w Krakowie / mg)

 
 

Powrót na górę strony
Polska Policja