Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli narkotyki

Data publikacji 23.10.2012

W ręce kryminalnych z Rybnika wpadli dwaj mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn. W samochodzie, którym poruszali się mężczyźni, policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 180 działek dilerskich różnych narkotyków. Decyzją sądu 21-latek został tymczasowo aresztowany, natomiast jego o rok młodszy kolega został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z Rybnika na podstawie informacji operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w samochodzie mieli znaczną ilośc narkotyków. Z wcześniej poczynionych ustaleń wynikało, że   w  centrum miasta pojawi się renault laguna z "towarem". Policyjne ustalenia potwierdziły się. W reklamówkach znajdujących się na tylnym fotelu auta funkcjonariusze znależli i zabezpieczyli ponad 180 działek amfetaminy, metaamfetaminy oraz marihuany.

Jak ustalili śledczy, znalezione narkotyki miały trafić do rybnickich dyskotek. Czarnorynkową wartość narkotyków oszacowano na ponad 8 tysięcy złotych. Zatrzymani  mężczyźni to mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn w wieku 21 i 20 lat. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Wobec starszego z podejrzanych sąd zastosował 3 miesiące tymczasowego aresztu,  natomiast drugi został objęty policyjnym dozorem. Grozi im do 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja