Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy wnuczek zatrzymany przez Policjantów

Data publikacji 23.10.2012

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu dzierżoniowskiego, podejrzanemu o wyłudzanie pieniędzy metodą "na wnuczka". Podejrzany wpadł w ręce funkcjonariuszy w momencie, kiedy przyszedł po odbiór 50 tys. złotych. Teraz za czyny, o które jest podejrzany, odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o wyłudzanie różnych sum pieniędzy od osób starszych, po wcześniejszym telefonicznym podawaniu się za członka ich rodziny. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego.

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów, gdy przyszedł odebrać pieniądze od 77-letniej kobiety mieszkającej samotnie. Podejrzany miał zabrać od kobiety blisko 50 tys. złotych. Wcześniej poszkodowana odebrała telefon od osoby, która przedstawiła się, jako członek rodziny i prosiła ją o pomoc finansową. Funkcjonariusze, na podstawie zebranego materiału dowodowego, na chwilę obecną udowodnili 22-latkowi dokonanie jeszcze pięciu innych tego typu oszustw, których dopuścił się na terenie kilku powiatów woj. dolnośląskiego.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw. Sprawdzają m.in., czy zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze inne tego typu czyny, a także czy działał sam.

Sąd zastosował już wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy: Jeśli podejrzany podaje się za członka rodziny, którego nie znamy lub nie pamiętamy, i prosi nas o pomoc (najczęściej o pożyczenie pieniędzy), zanim to zrobimy skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy potwierdzą nam, że to jest faktycznie krewny i że takiej pomocy potrzebuje.

Pamiętaj, że zawsze o swoich podejrzeniach możesz powiadomić Policję. Wówczas postaraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania osoby podejrzanej.

(KWP we Wrocławiu / mg)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja